Jídlo

Kompletní menu na dětskou narozeninovou oslavu. Děti potěší i zabaví a zachutná i dospělým

Připravte oslavenci na jeho velký den parádní hostinu

autor

Kateřina Korňová

19. března 2022

 
Na dětskou narozeninovou oslavu se nejlépe hodí tzv. fingerfood, tedy jídlo, které stačí vzít do ruky, aniž by se muselo složitě krájet nebo jinak porcovat. Dětem takové jídlo imponuje nejvíce a je pro ně snadné si ho samostatně nandat nebo vzít jen tak do ruky. Dnes vám přinášíme menu, které by na žádné dětské oslavě nemělo chybět.

Narozeninový dort

Bez narozeninového dortu se narozeninová oslava přichystat nedá. Nejprve se budete muset rozhodnout, jestli dort koupíte, nebo se do jeho přípravy pustíte sami. V prvním případě veškeré starosti odpadají, jen si s největší pravděpodobností trochu připlatíte (pokud si ho necháte udělat na zakázku) a navíc je potřeba objednat ho s dostatečným předstihem. Pokud chcete dort připravit sami, i tak je nutné zvážit, jaké jsou vaše možnosti, a to především časové. Máte-li několik dní čas, můžete vše dopředu napéct, vychladit, připravit si z fondánu nebo marcipánu figurky, které necháte ztuhnout a večer před dnem "D" vše spojíte dohromady a nazdobíte. Jestliže však nemáte na přípravu čas, nebo se dokonce chystáte připravovat hostinu až v den oslavy, dobře vypadají místo dortu i muffiny se svíčkami. A ty jsou hotové hned.

Domácí popcorn

Znáte nějaké dítě, které by nemělo rádo popcorn? Jediné, v čem se od sebe děti v tomto ohledu liší, je příchuť pražené kukuřice. Některé nedají dopustit na slaný, jiné na máslový, některé milují sýrový. A co takhle vlastnoručně vyráběný, který si děti samy dotvoří oblíbenými příchutěmi? Připravte množství základního popcornu podle počtu dětí, nasypte ho do misky a vedle dětem nachystejte oblíbené přísady, kterými mohou popcorn dochutit. Určitě ocení misku s rozteklou čokoládou (můžete nabídnout černou, hnědou a bílou, nebo bílou obarvit kapkou potravinářského barviva), karamelovou polevou, javorovým sirupem a také misku s posypky.

Cake pops

Skvělá a snadná varianta narozeninových pochoutek, kterou budou milovat všechny děti. Stačí vám k tomu upečený a rozdrobený koláč, buchta nebo bábovka, trochu másla, tvarohu nebo smetanového sýra. Pokud máte dva dny starou buchtu, můžete ji použít také a budete to mít ještě snazší. Vychladlý koláč rozdrobte na prášek, přidejte dle konzistence trochu másla a tvarohu, abyste dosáhli konzistence těsta, které drží pohromadě ale moc nelepí. Z těsta tvarujte kuličky, napíchněte je na špejli obalenou na konci v rozteklé čokoládě a obalte v čokoládě celé. Můžete buď dozdobit, nebo je nechat jen takhle a naopak nabídnout dětem, aby si "lízátka" dozdobily samy. Když jim připravíte rozteklou čokoládu, posypky a rozdrobené sušenky, máte o zábavu postaráno.

Čokoládová fontána

Jestliže chcete dostat do dětí na oslavě také trochu ovoce, ale zároveň nemáte moc času na přípravu, skvěle funguje buď čokoládová fontána nebo čokoládové fondue. Přístroj na čokoládovou fontánu stojí kolem 1000 korun, ale když ho pořídíte, určitě ho nejednou využijete. Levnější variantou je přístroj na čokoládové fondue, který se dá sehnat už od 300 korun. Stejně tak ale můžete rozehřát čokoládu a vložit ji do horké vodní lázně. Nakrájejte kolem různé druhy ovoce, přidejte špejle a nechte děti, aby si samy namáčely oblíbené druhy ovoce do čokoládové omáčky.

Jednohubky

Není potřeba vymýšlet nic složitého, protože většina dětí stejně nedá dopustit na jednoduché kombinace typu šunka-okurka, salám-rajče, sýr-paprika. Pro menší děti zvolte místo veky ideálně kolečka rohlíků, které namažete buď oblíbenou pomazánkou a dozdobíte půlkou hroznového vína, nebo plátkem sýra, šunky či okurky. Důležité je, aby se jídlo dětem dobře jedlo a aby bylo na první pohled patrné, s čím mají tu čest. Když seženete ozdobná párátka, budou se jednohubky dětem líbit ještě víc a úspěch bude zaručen.

Na přípitek

Žádná oslava by se neobešla ani bez slavnostního přípitku na zdraví. Vyleštěte proto slavnostní skleničky a připravte dětem přípitek jako ze žurnálu. Můžete koupit dětské bublinky, ale zrovna tak si je můžete připravit i doma. Stačí k tomu pouze perlivá voda a sirup. Vršky skleničky ještě předtím ponořte zhruba 1 cm do vody a poté do cukru nebo cukrářských posypek. Vytvoří se krásný sladký lem, který děti slíznou rychleji, než vypijí obsah sklenice.

Zdroj: autorský článek

Další zajímavé články
Zavřít reklamu