Zdraví

Droždí je malý poklad. Stojí jen pár korun, ale jeho účinky pro zdraví i krásu jsou k nezaplacení

Droždí je levný a zároveň účinný recept na krásu

autor

Natálie Sováková

30. září 2020

 
Věděli jste o tom, že droždí obsahuje mnoho blahodárných látek, které pozitivně působí na činnost srdeční a nervové soustavy nebo podpoří krásu vašich vlasů? A to není zdaleka všechno. Droždí pekařské by se s trochou nadsázky mohlo nazývat droždí lékařské.

Droždí je bohatým zdrojem důležitých vitaminů celé skupiny B jako je riboflavin, thiamin nebo niacin. Dělá tudíž dobře na nervy a zároveň na pokožku, pomáhá hojit podrážděnou pleť (zejména akné), je výborné na vlasy a nehty. Navíc obsahuje vyšší množství fosforu, železa, zinku, hořčíku, draslíku, selenu a chromu.

Chrom je výborný na udržení stálé hladiny glukózy v krvi, proto redukuje neodolatelnou chuť na sladké. Droždí podporuje trávení, posiluje imunitu, odbourává nespavost a únavu.

Podle odborníků má droždí nejlepší účinek, když ho konzumujete s vodou či mlékem těsně před spaním. Proč právě v tento čas? V noci se tělo regeneruje a jakákoli podpora se mu tedy hodí ještě víc, než kdykoli během dne.

Pro silné a lesklé vlasy

Chcete-li svým kadeřím dopřát lesk a pružnost, stačí, když do teplého mléka rozdrobíte dvě lžíce kvasnic a necháte chvíli odpočívat. Pak vmíchejte půl kelímku jogurtu a dvě lžíce medu. Směs naneste na vlhké vlasy a zafixujte folií. Po hodině masku smyjte. Vlasy vám poděkují a okolí to určitě zaznamená.

Maska z droždí

Trápí vás pupínky? Pleťová maska z droždí rozhodně stojí za vyzkoušení! Kostku droždí smícháte opět s trochou teplého mléka. Směs, která z toho vznikne, nanesete na obličej a necháte 20 až 30 minut působit (než zaschne). Poté masku sloupněte a omyjte pleť vlažnou vodou. Uvidíte, jak vám poděkuje. 

Regeneruje koutky úst

Pokud vám často praskají koutky rtů, droždím nic nezkazíte. Naopak – možná v něm najdete toho nejlepšího parťáka k tomu, aby se vše napravilo. Vitamin B totiž rychle regeneruje, takže když si připravíte kašičku z rozdrobeného droždí a kapky olivového oleje, a tu pak nanesete na postižené místo, rána se brzy zacelí.

Droždí jako zbraň proti kocovině

Nemáte doma žádné prostředky na léčení kocoviny? Nevadí, stačí mít doma droždí. Jestliže je vám špatně po konzumaci alkoholu a potřebujete být co nejdřív fit, dejte si ráno lžičku s kvasnicemi. Sice si nepochutnáte, ale tělo se velice rychle vzpamatuje a poděkuje za vzpruhu.

Zavřít reklamu