Tipy a triky

Jak být perfektním hostitelem

Jsou příležitosti, kdy doma hostíte rodinu, přátele nebo kolegy z práce a prostě chcete udělat dobrý dojem

autor

Klára Sanders

02. května 2021

 
Je jedno, jestli se jedná o oslavu narozenin, významné výročí nebo k vám má jen přijít pár známých. Díky naším tipům se z vás stane perfektní hostitel nebo hostitelka.

Jsou příležitosti, kdy doma hostíte rodinu, přátele nebo kolegy z práce a prostě chcete udělat dobrý dojem. Při všech těchto příležitostech se můžete blýsknout jako skvělý hostitel. Zde je pár chyb, kterých byste se měli vyvarovat. Pokud například s pořádáním večírků nebo hoštěním velkých návštěv někdo nemá zkušenosti, zaručeně se objeví hned několik věcí, na které dopředu nepomyslel a které mohou pokazit dojem z celého večera. Zde je jen několik z nich.

Dostatek místa k sezení i pohybu

Občas máme potřebu trochu pozměnit rozestavění nábytku, aby si měli všichni hosté kam sednout. Někdy je potřeba přidat například pár židlí z kuchyně. Když myslíme na to, kam hosty usadit, musíme ale také uvažovat, jakým způsobem se budou všichni po místnosti pohybovat, kam si například budou chodit pro občerstvení a podobně. Ujistěte se, že mezi nábytkem zůstaly uličky a všichni budou mít možnost dojít si pro něco dobrého k snědku nebo pro drink.

Mějte připravenou hudbu

Naplánujte nějakým způsobem hudbu. Nejde o to ztrácet čas vytvářením bůhvíjak promyšleného seznamu hudby. Důležité ale je mít něco pro takovou příležitost nachystané. Hudba vytvoří příjemné pozadí na začátku, kdy se všichni zdraví, rozkoukávají nebo dokonce seznamují.

Pomoc je vždy vítána

Nenechávejte si veškerou práci jenom pro sebe. Přizvěte si pomocníka. Může to být někdo z rodiny nebo blízký přítel. Tímto způsobem budete moci při příchodu hostů všechny řádně uvítat a nebude potřeba, abyste něco dochystávali v kuchyni, zatímco hosté by nervózně přešlapovali u dveří. 

Nálada hostitele dotváří atmosféru

Důležité je, aby si tyto chvíle užili nejen hosté, ale byla to i pro vás příležitost k odpočinku a příjemnému strávení večera. I kdyby bylo vše perfektně připravené, ale vy byste byli vyčerpaní a vystresovaní, stejně večer nedopadne dobře. Vaše nálada bude ovlivňovat atmosféru po celou dobu, proto zůstaňte pozitivně naladění, abyste nezkazili náladu i vašim hostům.

Zavřít reklamu