Jídlo

Fresh Strawberry Pie je lahodný koláč plný ovoce, který můžete sníst klidně celý sami

Lehký jahodový koláč si zamilujete

autor

Jitka Wolfová

18. června 2022

 
Existuje několik důvodů, proč milovat léto a jahody jsou rozhodně jedním z nich. Pokud máte raději koláče plné ovoce, a naopak nemusíte buchty, ve kterých je hlavní složkou nadýchané těsto, je tento čerstvý jahodový koláč vymyšlen právě pro vás.

Jahodových koláčů můžete připravit celou řadu. Od bublanin přes buchty s drobenkou, pečené i nepečené cheesecaky až po lahodné kynuté koláče. Tento recept na čerstvý jahodový koláč neboli Fresh Strawberry Pie s obrovskou dávkou jahod je velmi snadný, dietní a pečený pouze z části. Na upečený korpus pak naskládáte tolik jahod, kolik můžete a prolijete jahodovou polevou. Také už se vám sbíhají sliny?

Čerstvý jahodový koláč patří mezi ty nejjednodušší koláče, které vůbec můžete připravit. Skládá se jen z několika mála ingrediencí a podává se studený, takže vás zchladí i v těch největších parnech. Mísí se v něm celé jahody a domácí poleva z jahodového pyré, která je zahuštěná kukuřičným škrobem namísto želatiny. Podobá se jahodové marmeládě a v závěru receptu jí polijete čerstvé jahody, aby vše drželo pohromadě. A když koláč doplníte před podáváním domácí šlehačkou nebo kopečkem vanilkové zmrzliny, zapráší se po něm skutečně rychle.

Budete potřebovat

Pro přípravu koláče si můžete v obchodě koupit hotový koláčový korpus, ale pokud chcete vytvořit zdravější a ještě chutnější variantu, upečte si ho doma.

Na korpus

Na domácí korpus k lehkému jahodovému koláči si připravte 1 hrnek hladké mouky, špetku soli, 1/2 hrnku vychladlého rozehřátého másla a 3 lžíce ledové vody. Mouku a sůl promíchejte a přidejte tekuté máslo. Spojte do hrubé drobenky a přidejte horkou vodu. Vznikne vám měkké těsto, které rozválejte do kruhu. Vtlačte ho do kulaté koláčové formy a dejte alespoň na hodinu do lednice. Následně korpus upečte na 180 °C dozlatova (cca 20 minut).

Na náplň

A co do jahodového koláče navrstvit? No přece jahody. Připravte si kilogram jahod, 1 hrníček cukru, 3 lžíce kukuřičného škrobu, 1/2 hrnku vody a pár kapek červeného potravinářského barviva (není nutné). Korpus nechte následně vychladnout. Do hrnce přidejte 1/3 množství jahod, cukr, kukuřičný škrob a pár kapek barviva. Promíchejte a přiveďte k varu. Nechte probublávat asi pět minut a následně odstavte z plamene a nechte vychladnout. Zbylé 2/3 jahod pokrájejte a navrstvěte na vychladlý korpus. Nakonec přelijte vychladlou jahodovou směsí a dejte zchladit do lednice.

Tipy pro ještě lepší výsledek

  • před pečením korpusu potřete kůrku bílkem, aby vám glazované ovoce následně korpus zbytečně nenavlhčilo,
  • koláčový korpus před pečením propíchejte vidličkou, aby se nenafoukl,
  • na náplň můžete použít jahody jak pokrájené, tak ale i vcelku. Dodáte koláči skutečně efektní vzhled,
  • váš koláč bude působit jako z cukrářského časopisu, když vyberete podobně velké jahody. Naopak různé velikosti jahod vytvoří dojem koláče od babičky,
  • nejkrásnější jahody naskládejte na korpus, ty ošklivější (pokud máte) použijte do polevy,
  • než polevu nalijete na čerstvé jahody, nechte ji vychladnout alespoň půl hodiny. Horká poleva by nevzhledně poničila čerstvé jahody.

Zdroj: Autorský článek

Další zajímavé články
Zavřít reklamu